Administratívny objekt, Plynárenská ulica, Bratislava

Administratívna budova firmy Perspekt, a.s. na Plynárenskej ulici na mieste dvoch existujúcich nízkopodlažných administratívnych objektov.

Administratívna budova firmy Perspekt, a.s. na Plynárenskej ulici na mieste dvoch existujúcich nízkopodlažných administratívnych objektov.
Tvar navrhovanej budovy vychádza zo snahy maximálne využiť lukratívny pozemok a zároveň vytvoriť architektúru, ktorá sa na danom mieste nestratí. Keďže okolitým budovám nemôžeme konkurovať ani výškou a ani veľkosou chceme konkurovať  tvarom. Susedné objekty sa vyznačujú pravouhlými, miestami až nudnými tvarmi. My ponúkame niečo, čo je osviežujúco jedinečné a tým ľahko odlíšiteľné a zapamätateľné. Je to vhodná príležitosť pre nájomcov – firmy, ktoré chcú by niečo viac a chcú svoju filozofiu preniesť aj do reprezentatívnych priestorov svojho budúceho sídla.
Zaujímavý tvar budovy bude vytvorený predovšetkým v najvrchnejšej vrstve fasády, ktorá je navrhnutá z ľahko tvarovateľnej sieťoviny. Keďže sieťovina bude od zvyšku fasády vzdialená o približne 30 cm, vytvorí sa priestor na jednoduché vytvorenie organického tvaru.

Dispozícia

Na spodných dvoch podlažiach sa počíta s parkovaním pre 59 automobilov. Na prízemí bude priestor prenajímateľný pre obchodné jednotky. Od druhého do siedmeho nadzemného podlažia sa počíta s prenájmom kancelárskych priestorov. Na najvyššom podlaží bude umiestnená technológia.